Поделись Улыбкою Своей И Она К Тебе Не Раз Еще Вернется!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Поделись Улыбкою Своей И Она К Тебе Не Раз Еще Вернется! » Человек и общество » Совок и как это было. По пожеланиям трудящихся))


Совок и как это было. По пожеланиям трудящихся))

Сообщений 1 страница 11 из 11

1

atmesh написал(а):

Чи може ти не догнала, що це комплімент?

по-моему как раз не догнали Вы. А именно сути моего вопроса. Уточняю, почему Вы считаете что помнить о "совке" это плохо? Хотелось бы узнать Вашу точку зрения если таковая имеется.

0

2

Пояснюю:
Якщо при совку, щось і було доброго, то не завдяки, а всупереч совку. Ви можете мені не повірити, бо ви не жили при совку, а я трохи пожив, і знаю всі його "прєлєсті". Щоб розповісти докладніше, треба цілу книжку написати, на що в мене немає часу. Щоб пройти швидкий лікбез - найпростіше з'їздити в Північну Корею. ))) Можете спробувати. )))

Отредактировано atmesh (18.01.2009 15:03:33)

0

3

atmesh написал(а):

Якщо при совку, щось і було доброго, то не завдяки, а всупереч совку


  Да. Была система, и были попытки ее взломать, обойти. Сама я, конечно, этого не застала, но по рассказам примерно представляю. Все покупки "доставались" через знакомых, например. Что меня больше всего ужасает - то, что успешная сдача реферата по трудам Ленина была в сто раз важнее предмета по специальности.

  Есть такой цикл передач - "Намедни" - про жизнь в СССР с 1961 по 1991. Кто-нибудь смотрел?

0

4

Эльвиралька написал(а):

Все покупки "доставались" через знакомых, например.

Так і було. В магазинах нічого не було, але в ЗМІ постійно розхвалювали переваги так званого "соціалістичного способу життя". А щоб купити необхідну річ, треба було принижуватися перед неграмотною продавщицею, яка була твоєю сусідкою чи знайомою i або платити їй зверху, або якісь подарунки їй робити, або послуги, бо якщо просто так в магазин прийдеш, то нічого не купиш.

Эльвиралька написал(а):

Что меня больше всего ужасает - то, что успешная сдача реферата по трудам Ленина была в сто раз важнее предмета по специальности.

Насправді все було значно жахливіше, ніж те, що ти оце зараз написала. Тоді вимагали не стільки рефератів, скільки конспектів так званих "трудів" Лєніна. А трудів було багато десятків томів, причому, коли нормальна людина відкривала ці "труди", то не могла вловити там суть, бо суті там ніякої не було - це було марення буйного психа. І це марення заставляли конспектувати не тільки студентів, а й навіть учнів старших класів. Кожен учень мав мати товстий зошит для конспектів Лєніна і Маркса. Вчителька історії регулярно задавала переписувати в цей зошит весь цей брєд. Ще й треба було своїм почерком, бо почерки звіряли. Реально це забирало по багато годин на тиждень тупої писанини, кожен тиждень, якщо цього не було, то були великі проблеми за чверть з історії, яка вважалася головним предметом, і без якої не перевели б у наступний клас.
В інституті, якщо по спеціальності ти щось не здавала, то в тебе ще були шанси перездати, але якщо не було конспекту з брєду Лєніна чи Маркса, то могли відрахувати з інституту. І це ще не найгірше. Наприклад, друг мого батька розказував такі страшні речі:

З ним в інституті вчився студент, який завжди й усюди розмовляв українською. В ті часи української було набагато більше ніж зараз. Люди, що приїжджали сюди з Росії говорили тільки російською, і це вважалося нормою, всі мали переходити з ними на російську. А цей хлопець не переходив, причому він не переходив не зважаючи на масовий психоз, який був був розгорнутий проти української мови, коли українців за українську мову оголошували обо бандерівціями і починали репресії аж до відрахування з інституту, або селюками, за що так принижували всім стадом, що людина просто ламалася психологічно. Цього студента не можна було назвати ні бандерівцем, ні селюком. Він був з якогось великого міста Сходу і розмовляв чудовою літературною українською мовою. Він був настільки впевненим у собі, що всі мимоволі переходили з ним на українську. І от десь на 3-му курсі ним зацікавилися люди з органів. Його запросили в кабінет і пояснили йому важливу роль "братської" російської мови у будівництві комунізму. Він з усім погодився, але українською розмовляти не перестав. І ось в один прекрасний день він зник. Він не потрапив у аварію, не захворів, його не відрахували з інституту, він просто зник без вісти і ніхто ніколи його більше не бачив. Це сталося в Києві в часи правління Брєжнєва.  Ось Вам тільки деякі штрихи принад совка.

Эльвиралька написал(а):

Есть такой цикл передач - "Намедни" - про жизнь в СССР с 1961 по 1991. Кто-нибудь смотрел?

Звичайно ж я його бачив. Там дуже все прикрашено. Не передає духу і змісту. Хоча для загального розвитку непогано.

Отредактировано atmesh (19.01.2009 12:39:36)

0

5

atmesh написал(а):

Ось Вам тільки деякі штрихи принад совка.

ну да, хорошего мало...

но все таки советская культура и кинематограф (а именно эти знания тестировались) это немного другое. У меня есть знакомый помешанный на кинематеграфе того периода. И в общем-то это 2 большие разници.

Админ, я предлагаю перенести рассуждения на тему "совка" в отдельную тему где-нибудь в разделе "Человек и общество", потому как тема емкая, и лично мне интересная.

0

6

Julia;) написал(а):

но все таки советская культура и кинематограф (а именно эти знания тестировались) это немного другое. У меня есть знакомый помешанный на кинематеграфе того периода. И в общем-то это 2 большие разницы

Так, було десятків зо два непоганих фільмів за 70 років совейської власті(як співав колись Висоцький "я тогда во все светлое верил, например, в наш совейский народ"), причому, найкращі з них були заборонені тим же совком. Трохи замало для того, щоб це можна було назвати "совєцкою культурою". Будь моя воля, я б взагалі ввів термін "совєйське безкультур'я".))))

Отредактировано atmesh (19.01.2009 14:57:12)

0

7

atmesh
ужасная история... Кошмар.

0

8

Сьогодні "продовжував" термін  документів на машину і МРЕВ. Вистояв чергу (як в совку) і коли подав на печатку свої бумаги, то мужик, який 3 місяці тому сам мені їх видавав сказав, що таких документів в мене бути не повинно і я незаконним чином їх отримав. Повторюю, що САМЕ ВІН їх мені виписував без хабаря і знайомств, але після того як я проконсультувався у юриста!!!. Коли ж я сказав, що його підпис стоїть на документах, то його слова були "Ти хочеш поговорити? Приходь в 12 ночі і кричи тут, що хочеш. Розмова закінчена".
Це я до того, що при совку бюрократи БОЯЛИСЯ за себе і свої місця. Зараз з кожним днем вони стають все наглішими і нашлішими. Вірите? Ні? Тоді вам в ЖЕК, лікарню, міліцію і так далі. Переконайтеся. Жити "там" було не так і погано!!!

0

9

Klementiy написал(а):

Це я до того, що при совку бюрократи БОЯЛИСЯ за себе і свої місця. Зараз з кожним днем вони стають все наглішими і нашлішими.

абсолютно согласна! свои плюсы в тот период были. Как в любое время есть свои правила игры, и их нарушения приводят к похим последствиям, как в истории Атмеша. В наше время истории бывают и более жуткие, но о них не говорят.

0

10

Klementiy написал(а):

Це я до того, що при совку бюрократи БОЯЛИСЯ за себе і свої місця. Зараз з кожним днем вони стають все наглішими і нашлішими. Вірите? Ні? Тоді вам в ЖЕК, лікарню, міліцію і так далі. Переконайтеся. Жити "там" було не так і погано!!!

Щодо бюрократів, то тоді вони були такі ж, як і зараз, один в один. Просто тоді ти був ще маленький, і не оббивав порогів, і ще тобі хочеться думати, що колись було краще. ))))

0

11

atmesh написал(а):

Просто тоді ти був ще маленький, і не оббивав порогів, і ще тобі хочеться думати, що колись було краще. ))))

Хочеш сказати, що ТОДІ тобі в очі говорили при всіх, щоб ти приніс 3 пачки паперу або 100 конвертів, а якшо ти цього не зробиш, то тільки Бог тобі й допоможе, тому що ми робити нічого не будемо!!! Ні, не думаю. А про молодих і старих...так в мене ж є батьки і родичі, які ТОДІ жили і теж щось пам"ятають. Не говорю, що ТАМ було краще, але дечого не було.

0


Вы здесь » Поделись Улыбкою Своей И Она К Тебе Не Раз Еще Вернется! » Человек и общество » Совок и как это было. По пожеланиям трудящихся))