Поделись Улыбкою Своей И Она К Тебе Не Раз Еще Вернется!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.



Мовне питання )))

Сообщений 1 страница 22 из 22

1

Тут в темі гороскопи була невеличка розмова з приводу санскриту й рідної мови, і це нагадало мені ще одну мовну суперечку.

Був такий вчитель трансцендентальної медитації на ім'я Махаріші. Багато хто про нього напевно чув. Пару років тому його послідовники відкрили свій великий центр в Херсонській області, який дуже швидко став у їхньому середовищі всесвітньовідомим. До них почали приїжджати лектори з усього світу з лекціями, семінарами і курсами. Махаріші подзвонив з Індії й поцікавився, якою мовою йде переклад лекцій і взагалі публічних програм. Коли вони відповіли, що російською, то він порадив, що треба українською. Вони запротестували: «Как! Ми же вАасточная УкраІна, ми дАлжні па-русскі рАзгАварІвать!». На це Махаріші пояснив їм, що використовуючи російську мову вони вносять дисбаланс в природу, бо в Україні природною є саме українська мова, а не російська. Врешті решт, він сказав, що останнє рішення за ними, але якщо вони все ж таки зупиняться на тому, щоб проводити публічні заходи російською мовою, то мають бути готові, що через дисгармонію, яку таким чином вони вноситимуть в ноосферу, їхнє товариство в Херсоні матиме великі фінансові проблеми. Врешті решт, вони перейшли на українську.

В цьому питанні я довіряю Махаріші, бо він стороння неупереджена людина, він не українець, і не росіянин, та й взагалі він людина дуже далека від політики.

Але я от собі думаю, чому українці такі бідні в основній своїй масі? )))  Можливо, це одна із основних причин?.. В кого які думки з цього приводу?

Отредактировано atmesh (22.11.2008 09:52:51)

0

2

Цікаво :) Але от тільки бідні в основному і розмовляють українькою (або на суржику).
Протиріччя?

0

3

lucie написал(а):

Цікаво :) Але от тільки бідні в основному і розмовляють українькою (або на суржику).

Щоб робити такі заяви - треба мати статистику, а ти її не маєш. :)
До речі, я в Києві в основному російську мову чую, ти хочеш сказати, що тут тільки багатії живуть? ;)

0

4

atmesh написал(а):

Щоб робити такі заяви - треба мати статистику, а ти її не маєш.

А ти бачив десь таку статистику? Якщо так, то наведи її тут :)

0

5

кожен з нас розмовляє на тій мові, яка для нього звична і буденна і ламати собі язика, тому що хтось там так захотів, гадаю, ніхто не буде. деякі люди ( і їх дуже багато) з різними людьми спілкуються різними мовами і немає в цьому нічого поганого, адже на роботі перед директором в його кабінеті ми одні, а на роботі з директором в столовій ми інші, так і більшість киян: вдома вони спілкуються з батьками на суржику, а на вулиці з друзями російсько. мовою. ті хто вдома розмовляє украінською, ті теж, інколи, змінюють мову на російську...такі ми...люди

0

6

Klementiy, і все одно! Переходити з правильної мови на неправильну у спілкуванні з однією людиною - неподобство! :tired:
А бажання (дієвого!) вчитися розмовляти хоча б правильною українською я не бачу... :(

0

7

lucie написал(а):

А ти бачив десь таку статистику? Якщо так, то наведи її тут :)

Офіційна статистика така, що 72% українців назвали українську мову своєю рідною. Іншої статистики, напевно, не існує, але в даній дискусії це нам нічого не дає. :)

Klementiy написал(а):

так і більшість киян: вдома вони спілкуються з батьками на суржику, а на вулиці з друзями російсько. мовою. ті хто вдома розмовляє украінською, ті теж, інколи, змінюють мову на російську...такі ми...люди

Я з батьками розмовляю українською, і не розумію, чому я з друзями(які до речі теж зі своїми батьками розмовляють українською), маю переходити на російську. Тільки  тому, що їм ще з совєцьких часів вбили в голову, що українська – це мова бідних, чи дурних, чи ще яких там? І заради цього треба переходити на російську, яка до речі є суржиком української і староболгарської(інша назва староболгарської - церковнослов’янська)? Для чого мені міняти своє золото на чужі мідяки? Відповідь проста - в українців комплекс неповноцінності, неповага до себе, до своїх батьків, і багато іншого. Звичайно, ж це наслідки нашого колоніального минулого, але ж так вічно бути не може. Колись, ще за царської Росії, царський уряд досяг неабияких успіхів у русифікації України, але виникла серйозна проблема – діти стали розмовляти з батьками на різних мовах, як наслідок перестали їх поважати, і через це в великих містах почався розгул злочинності, який держава не в змозі була зупинити. Проаналізувавши ситуацію, цар просто припинив політику русифікації і з часом все стало на свої місця. А от українська, вже самостійна держава до такої премудрості додуматися не може, й чомусь далі продовжує совєцьку політику русифікації. Щоб переконатися в цьому, достатньо включити телевізор.

0

8

atmesh написал(а):

Офіційна статистика така, що 72% українців назвали українську мову своєю рідною.

І у мене українська рідна, але російська мені подобається більше, до того ж я на ній думаю!
Все одно комусь треба підстроюватись....

0

9

lucie написал(а):

І у мене українська рідна, але російська мені подобається більше, до того ж я на ній думаю!
Все одно комусь треба підстроюватись....

Це й не дивно. В нашій державі ще з колоніальних часів все створено так, щоб змалечку викликати в людини симпатію до російської мови й культури, та антипатію до української. Наприклад, коли я ще вчився в школі, то кожен вчитель, намагався вбити учням в голову, що Пушкін кращий та геніальніший за Шевченка. Мене це так дістало, що я вивчив це питання самостійно і переконався для себе в зворотньому. Я просто подивився чорновики рукописів, і побачив, що в Пушкіна це був тяжкий труд, а Шевченко практично зразу писав начисто, так ніби йому диктувала вища сила. Та й за освітою різниця велика - у Пушкіна був тільки ліцей, що не є навіть вищою освітою, а Шевченко був академіком Петербурзької Академії Мистецтв. Хоча це речі, які не можна рівняти, бо вони зовсім різні, але мені це порівнювання нав'язали. До речі, я був один такий - більшість сприймала це за чисту монету й вірила пропаганді.

А щодо думати на російській, то я навіть не знаю... по-моєму я взагалі на мові не думаю, ні на українській, ні на російській. :)
Мені завжди дуже дивно, коли хтось каже, що він думає на мові...

0

10

atmesh написал(а):

А щодо думати на російській, то я навіть не знаю... по-моєму я взагалі на мові не думаю, ні на українській, ні на російській.
Мені завжди дуже дивно, коли хтось каже, що він думає на мові...

Якщо у тебе думки у вигляді образів, то це інша справа :)

0

11

lucie написал(а):

Якщо у тебе думки у вигляді образів, то це інша справа :)

Я не впевнений, що це образи... Я не знаю, що це таке. :dontknow:

0

12

Мне больше нравится русский, но если человеку больше нравится укаинский - перехожу на него. Для понимания мне ближе всего английский (санскрит - отдельная тема), например, с неанглийским ПО не могу работать в принципе - почти противно.
Суть не столько в языке, сколько в правильности изложения мыслей и понимании смысла сказанного слушателем.
В любом случае, будть то русский или украинский, это лучше, чем "суржик"!  :playful:
"На останівці, пожалуйста" (с) в маршрутке

Отредактировано Roman (29.11.2008 00:53:59)

0

13

atmesh написал(а):

чому українці такі бідні в основній своїй масі?

Советский Союз с государственным русским языком распался всего лишь 17 лет назад. Потом старшему поколению, особенно на левобережно Украине ближе русский. А жаль...

Roman написал(а):

В любом случае, будть то русский или украинский, это лучше, чем "суржик"

Суржик - это вообще отдельная и болезненная тема. У меня сестрица двоюродная иногда такие перлы выдает!
Интересно, а если одна фраза на чистом русском, а вторая - на чисто украинском - это суржик???

0

14

Эльвиралька написал(а):

Интересно, а если одна фраза на чистом русском, а вторая - на чисто украинском - это суржик???

Не суржик, а умничанье :)
Действительно, хорошо соображать надо, чтоб не перепутать :)

0

15

Roman написал(а):

Для понимания мне ближе всего английский

Tell me you speak English with your parents at home.  :D

Эльвиралька написал(а):

Советский Союз с государственным русским языком распался всего лишь 17 лет назад. Потом старшему поколению, особенно на левобережно Украине ближе русский. А жаль...

Це не зовсім так. При СССР російська не була державною, а була просто мовою міжнаціонального спілкування. До початку 70-х років ХХ століття українська мова домінувала в Україні скрізь, навіть у великих містах Лівобережжя. Але потім вийшов таємний указ брєжнєвського ідеолога Суслова, направлений на повне і остаточне знищення української мови. Масово почали закриватися українські школи, вузи були всі переведені на російську, і що найгірше, почався масовий антиукраїнський психоз, бо українську оголосили мовою неосвічених селюків. Якщо людина розмовляла українською, будь вона хоч генієм - її ніхто не слухав, їй просто плювали в обличчя, тут же на місці. Це був звичайнісінький мовний терор, мовний голодомор, якщо можна так сказати. Таким чином люди були змушені розмовляти російською, інакше їх просто за людей не вважали. Але це не значить, що російська мова їм ближча. Вони просто стали вживати її їз страху, і користуються нею понині. Найбільше постраждали від такої русифікації люди, яким зараз від 35-ти до 50-ти. Всі вони як правило добре знають українську, але через комплекси ніколи нею не розмовлятимуть.

Эльвиралька написал(а):

Суржик - это вообще отдельная и болезненная тема.

З суржиком дуже просто боротися. Треба перевести всі засоби масової інформації на українську, і за кілька років суржик зникне сам по собі. Якщо цього за 17 років незалежності ще не зробили – значить це комусь вигідно.

0

16

atmesh написал(а):

Tell me you speak English with your parents at home.

No. But I used to speak English with myself while thinking about. As for me, when I pronounce something in mind, it becomes clearer. Scientific data also more reliable if it comes in English...

0

17

о языке. Вычитала тут интересную информацию " Колличество в том или ином языке синонимв слова "любить", "ты", "счастье", "война", "враг", "долг", "природа" свидетельствует о ценностях, преобладающих у народа-носителя этого языка
(Б. Вербер "Империя ангелов")."

 

atmesh написал(а):

З суржиком дуже просто боротися

Я родилась и 10 лет прожила в Сумской области - недалеко от границы с Россией. Слышали бы вы, какой там суржик!  :jumping:  Сестрица моя двоюродная - просто мастер разговаривать так, что нормальный человек ее не поймет! Таки перлы выдает иногда!
  Ей уже 11, и я беспокоюсь, что она уже не сможет говорить на наромальном языке, не так ужа важно, на русском или украинском. Как ее переучить?

0

18

Эльвиралька написал(а):

о языке. Вычитала тут интересную информацию " Колличество в том или ином языке синонимв слова "любить"…

Ми можемо гордитися, бо в нашій мові слів про любов аж два, а в російській тільки одне. :)
Але це така дрібничка в порівнянні з санскритом – там синонімів слова «любов» десятки й десятки.

Эльвиралька написал(а):

Я родилась и 10 лет прожила в Сумской области - недалеко от границы с Россией. Слышали бы вы, какой там суржик!

Чому ж, я часто чую, як говорить наш Президент, він теж народився за 40 км від російського кордону.  :D Це навіть майже не суржик. У всякому разі, слухати можна. А сестра, якщо вона розумна, то сама перевчиться.

Отредактировано atmesh (04.12.2008 10:12:13)

0

19

atmesh написал(а):

Але це така дрібничка в порівнянні з санскритом – там синонімів слова «любов» десятки й десятки.

Да, я как-то читала статью об этом. И это здорово!

atmesh написал(а):

Чому ж, я часто чую, як говорить наш Президент, він теж народився за 40 км від російського кордону

Да, земляк... так вот, это еще более-менее нормальный вариант суржика...

0

20

Зустрів вчора одну свою стару знайому, яку вже багато років не бачив. Раніше вона спілкувалася виключно російською, а про українську відгукувалася дуже зверхньо. На моє здивування, зараз вона спілкується виключно українською, причому, навіть зі своїми батьками, з якими вона з дитинства звикла спілкуватися російською. Мені було жахливо цікаво знати причину таких змін. Виявляється все дуже просто - вона всі ці роки жила за кордоном.
Я з таким зустрічаюся вже далеко не вперше. Невже українцям, щоб стати нормальними та втратити комплекс меншовартості, треба виїхати пожити трохи за кордоном? ))))

0

21

atmesh написал(а):

Невже українцям, щоб стати нормальними та втратити комплекс меншовартості, треба виїхати пожити трохи за кордоном? ))))

гадаю, треба збирати речі  :flag:

+2

22

Klementiy, ти ж ще Україну не об"їздив повністю! :crazy: Сам же казав ;)

0